راهنمای انتخاب و خرید چرثقیل و پولیفت دستی

قیمت های به روز ۱۴۰۲

جرثقیل دستی زنجیری چیست؟

جرثقیل دستی زنجیری یا CHAIN BLOCK، دستگاهی است که با استفاده از انتقال نیروی چرخشی چرخ دنده ها به یک زنجیر میتواند اجسام سنگین حتی تا وزن ۲۰ تن را بدون استفاده از نیروی برق و تنها با بهره گیری از نیروی دست انسان در ارتفاع ۶ متر از سطح زمین جابجا کند.

در جرثقیل دستی وظیفه انتقال نیرو به عهده دست می‌باشد و برای انتقال آن از چرخ دنده‌هایی با قطر مشخص بسته به میزان تناژ قابل حمل استفاده می‌شود. برای انتقال نیرو از یک روش مکانیکی ساده که قادر می‌کند با فشار اندک دست وزن هایی مختلفی را بلند و جابجا کنید.

کیفیت زنجیرها با گرید بالا ار تکریب فولاد و کربن سبک برای استحکام و دوام مناسب در بلند کردن اشیا تولید می‌شود که در تمامی جرثقیل‌های دستی بسته به تناژ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجا که جا به جایی بارها و اجسام به طور دستی سخت می‌باشد، جرثقیل ها تولید شدند تا عمل حمل و نقل اجسام را سهولت ببخشند. در کارخانه ها و کارگاه ها برای جا به جایی و حمل اجسام و اشیای کوچک‌تر، جرثقیل دستی را مورد استفاده قرار می‌دهند.

با وجود پیشرفت تکنولوژی و راحت تر بودن کار باجرثقیلهای برقی، جرثقیلهای دستی زنجیری همچنان به علت قیمت بسیار پایین تر نسبت به انواع جرثقیل های برقی (به طوری که به عنوان مثال قیمت یک جرثقیل دستی ۱ تن حداقل یک دهم یک جرثقیل برقی ۱ تن می باشد)، به طور گسترده تر در کارگاه ها و صنایع کوچک کاربرد دارند.

انواع جرثقیل دستی زنجیری

جرثقیل های دستی زنجیری معمولا در برندهای معتبر در ظرفیت های زیر قابل تهیه است:

۰.۵ تن – ۱ تن – ۱.۵ تن – ۲ تن – ۳ تن – ۵ تن – ۷.۵ تن – ۱۰ تن – ۱۵ تن و ۲۰ تن در دو مدل VP (بوشی)  و VL (بلبرینگی) در دو ارتفاع استاندارد ۳ متری و ۶ متری تولید و به بازار عرضه می شوند.

همان‌طور که گفتیم جرثقیل های دستی از سری ابزاری هستند که عملکرد بسیار ساده ای دارند و می‌توانند باری بیشتر از ۲۰ تن را به راحتی جا به جا کنند. اجزای تشکیل دهنده جرثقیل دستی از جمله قلاب، زنجیر، گیر بکس در کنار همکار جا به جایی را بسیار آسان می‌کنند.

طرز کار جرثقیل دستی یک محرک اصلی دارد که آن هم نیروی دست انسان است که فرد با دست خود ابتدا زنجیر دستی را به حرکت در میاورد و در ادامه سبب جا به جایی بار می‌شود.

جرثقیل های دستی به راحتی نیروی کمی که انسان دارد را چندین برابر می‌کند و مانع از اتلاف وقت می‌شوند.

مشخصات فنی انواع جرثقیل دستی

انواع جرثقیل دستی زنجیری ویتال vital
جرثقیل دستی زنجیری vital

راهنمای استفاده از جرثقیل های دستی زنجیری

به علت اینکه جرثقیل های زنجیری معمولا جهت جابجایی بار در ارتفاع نصب میشوند، جهت انتقال نیروی دست به چرخ دنده های فولادی از یک زنجیر معمولی که به صورت یک حلقه بسته دور یک فلکه قرار گرفته است استفاده میشود که به آن زنجیر راهنما یا زنجیر فلکه می گویند.

اگر شما نیاز دارید که پس از بلند کردن بار آن را در راستای افقی نیز حرکت دهید میتوانید جرثقیل دستی را روی یک ترولی (کالسکه) نصب کنید و با سوار کردن ترولی بر روی یک تیر آهن که در زیر سقف سالن شما نصب شده است بار را در راستای افقی نیز حرکت دهید.

به طور خلاصه به برخی از مشخصات فنی جرثقیل های دستی ویتال اشاره میکنیم:

  • طراحی خورشیدی و فلکه های فورجد و ماشین کاری شده در جهت راحتی و کاهش نیروی درخواستی برای کشش با دست
  • سیستم دو محور و دو غلطک راهنمای جرثقیل
  • استفاده از زنجیر بار فولادی با گرید ۸۰ مطابق استاندارد ۳۵۷۷
  • قلابهای بالا و پایین ازجنس فولاد فورجد که در اثر اضافه بار به آرامی خم میشوند تا در مورد اضافه بار هشدار دهند
  • استفاده از زنجیر گالوانیزه استاندارد برای فلکه جرثقیل
جرثقیل دستی زنجیری

خرید جرثقیل دستی زنجیری از ۰.۵ تن تا ۱۰ تن

کلیه دستگاه ها دارای گارانتی ۱۲ ماهه هستند

جرثقیل مناسب کار شما چیست؟

تماس با مشاورین استیل ابزار: ۳-۰۲۱۶۶۷۴۸۰۸۰

پولیفت دستی زنجیری چیست؟

پولیفت دستی یا LEVER BLOCK، دستگاهی است که از نظر سیستم عملکرد شباهت بسیاری به یک جرثقیل زنجیری دارد با این تفاوت که جرثقیلهای دستی معمولا جهت جابجایی بار در راستای عمودی مورد استفاده قرار میگیرد ولی پولیفت زنجیری معمولا جهت کشش اجسام در راستای افقی و یا مورب مورد استفاده قرار میگیرد. به همین علت انتقال حرکت دست به چرخ دنده ها توسط یک دسته (که به صورت جغجغه ای کارمیکند) صورت میگیرد.

از پولیفت معمولا برای ساخت و نصب سازه های فلزی و ساختمانی جهت کشش و نگهداشتن ستون های عمودی جهت انجام عملیات جوشکاری و فیکس کردن ستون و یا در صافکاری ها جهت کشیدن شاسی اتومبیل استفاده میشود. طول زنجیر پولیفت در حالت استاندارد معمولا ۱.۵ متر میباشد.

انواع پولیفت دستی زنجیری

پولیفت های دستی زنجیری در ظرفیت های: ۰.۵ تن – ۸۰۰ کیلویی – ۱.۶ تن – ۳.۲ تن – ۶.۳ تن – ۹ تن تولید و به بازار عرضه میشوند.

انواع مدل های پولیفت های ویتال
پولیفت دستی زنجیری ویتال vital

خرید پولیفت دستی ویتال از ۸۰۰ کیلوگرم تا ۹ تن

کلیه دستگاه ها دارای گارانتی ۱۲ ماهه هستند

جهت مشاوره و تهیه بهترین جرثقیل ها و پولیفت های دستی زنجیری تماس بگیرید

 همکاران ما در استیل ابزار با شماره تلفن های ۶۶۷۴۸۰۸۰-۰۲۱ و ۶۶۷۴۸۰۹۰ -۰۲۱  آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارایه اطلاعات فنی بیشتر به مشتریان محترم میباشند.

برای ارتباط و اخذ مشاوره می توانید از طریق تلگرام یا واتساپ نیز اقدام فرمائید:

ارتباط از طریق تلگرام ارتباط از طریق واتساپ

سایر محصولات استیل ابزار: جرثقیل های برقی زنجیری ، جرثقیل های برقی سیم بکسلی